Haberler

PAKMEDICA Medikal ve Sağlık Fuarı & Pakistan-Türkiye Sağlık İşbirliği Forumu
3
Oct

HAVELSAN Pakistan’a Hastane Bilgi Yönetim Sistemi İhraç Edecek

Pakistan Pencap Eyaleti, modern teknolojilerle inşa edilen Pakistan Böbrek ve Karaciğer Araştırma Enstitüsünün (Pakistan Kidney&Liver Institute – PKLI) ihtiyacı olan tam entegre Hastane Bilgi Yönetim sistemi için HAVELSAN ile masaya oturdu.
PKLI Projesi sözleşme kabul metni Pakistan-Türkiye işbirliğinin güçlü bir göstergesi olarak Pencap Eyaleti Başbakanı Muhammed Şehbaz Şerif’in de katıldığı bir törenle PAKMEDICA Medikal ve Sağlık Fuarı & Pakistan-Türkiye Sağlık İşbirliği Forumunda, Pencap Altyapı Geliştirme Otoritesi Üst Yöneticisi Mücahit Şerdil ve HAVELSAN Temsilcisi Zeynep Arzu Çelik tarafından imzalandı.
HAVELSAN, Söz konusu sistemin sağlanması, işletilmesi, bakım ve destek hizmetlerinin verilmesi konusunda, sağlık bilişimindeki tecrübesini ve teknoloji geliştirme yeteneğini uluslar arası proje geliştirme deneyimiyle birleştirerek yeni ve nitelikli bir projeyi hayata geçirecek. Böylelikle hastanelerin sürekli ve neredeyse gerçek zamanlı izlenebilmesini ve yönetilebilmesini sağlayan Hastane Bilgi Yönetim Sisteminin ilk ihracatı Pakistan’a gerçekleşmiş oluyor.