Haberler

PAKMEDICA Medikal ve Sağlık Fuarı & Pakistan-Türkiye Sağlık İşbirliği Forumu
28
Sep

PAKMEDICA, Şahbaz Şerif ve Burhan Kayatürk’ün katılımı ile açıldı

PAKMEDICA Medikal ve Sağlık Fuarı & Pakistan-Türkiye Sağlık İşbirliği Forumu, Pakistan Pencap Eyaleti Başbakanı Şahbaz Şerif ve TBMM Van Milletvekili Burhan Kayatürk’ün katılımı ile 28 Eylül Perşembe günü açıldı.
Açılışta konuşan ve Pakistan ile Türkiye arasında işbirliğini hedefleyen böyle bir etkinlikte olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Pakistan Pencap Eyaleti Başbakanı Şahbaz Şerif, Türkiye ile sağlık alanında yapmış oldukları çalışmalara ilişkin “Türkiye ile sağlık alanında işbirliği süreçlerimiz başladı ve devam ediyor. Sağlıkta yeniden yapılanma sürecinde Türkiye, gerek hastanelerimiz, gerek hastane sağlık personelimizin eğitimi olsun her türlü aşamada bizlerle birlikte oldu. Bundan sonra da Pakistan Türkiye işbirliğini ve kardeşliğini çok daha değerli noktalara getirecek olan ilişkilerimizi sürdürmeye devam edeceğiz” dedi.
Pakistan’ın sağlıkta dönüşüm hareketinde Türkiye’nin tüm deneyimlerini paylaşacağı ve geleceğe yönelik projelerde yanında olacağını ifade eden TBMM Van Milletvekili Burhan Kayatürk ise “Pakistan Pencap Eyaletinin tüm vatandaşlarına sunduğu ‘genele yayılmış’, ‘kaliteli’ ve ‘sürdürülebilir’ bir sağlık hizmeti hedeflerine ulaşmasında Türkiye’nin ve Türk firmaların büyük ölçüde katkı sağlayacağına inanıyorum” şeklinde konuştu.